Hogwarts.cz

Nástenka pre rodičov

Záber z letného seminára v PraheIlustračný obrázokZáber z letného seminára v Prahe

 

Kto sme?

Sme parta ľudí, korí sa stretávajú na internete, aby sa spolu zabavili. Hráme sa na školu, do akej chodil hrdina slávnych knižiek, Harry Potter, ale hlavne – niečo spolu robíme.

 

Čo tu vlastne robíme?

Stretávame sa s priateľmi, plníme úlohy, súťažíme, píšeme, kreslíme,  tvoríme, hľadáme informácie, učíme sa, komunikujeme a pri tom všetkom nezabúdame na pravidlá slušného správania a dobrého spolužitia.

 

O čo sa usilujeme?

Aby všetci členovia nášho sveta kúziel mohli tráviť svoj voľný čas s radosťou, tvorivo a zmysluplne.


Tvorivé spracovanie témy strom – DU z Kouzelnej tvorivosti


Pohľad z vtáčej perspektívy – DU z Kouzelnej tvorivostiDetail kvetu – DU z Kouzelnej tvorivostiDU z barvokouzlení
 
Záber z výjazdného semináraZáber z výjazdného semináraZáber z výjazdného seminára

 

 

Čo nám táto hra prináša?

Tu nájdete niektoré výňatky odpovedí našich študentov zo súťaže: Čo vám dalo / dáva Hogwarts?

 

-   Začnu tím, co mi tahle škola dala. Dala mi do výbavy pár dobrých vlastností, bez nichž se neobejdu ani v reálném světě... (Jedna zo študentiek)

 

Rozvoj tvorivosti:

DU – kouzelná tvorivost

-   Takže Hog jsou pro mě jakousi ideální školou, která vede člověka k tomu, aby se skutečně rozvíjel.

-   Hodně mě taky baví soutěže zaměřené na kreativitu v oblasti tvorby - psaní textů různých žánrů na různá témata... Člověka to hodně obohacuje

-   ... hodně nových poznatků, podnětů k činnosti a zamyšlení a hlavně se stala hodnotnou výplní volného času, když se nějaký naskytne.

-   Využívám možnosti psát povídky do FanFiction i knihy do školní knihovny. (Mimochodem, kritika i pochvaly od několika zkušených lidiček mi byly také velmi užitečné.)

-   Taky se tady dost naučím, podporujou se zde tvůrčí schopnosti i těch očividně netalentovaných.

-   Bradavická škola je svět plný fantasie , který ji ve vás vyvolá a také rozvíjí

-   Taky jsem se naučila víc dívat kolem sebe a brát spoustu věcí jako příhody, které se dají literárně ztvárnit, i když v dané chvíli (při jejich prožívání) mi do smíchu zas tak není.

-   Zapříčinil, že jsem po ztracení, znovuobjevila svou tvůrčí část mozku, protože mě opět chytlo kreslení, malování...Navíc jsem zjistila, že mé pisatelské schopnosti na tom nejsou vůbec tak zle, jak jsem si myslela. Prostě člověk zde rozvine část svého já a je kreativnější.

 


DU – seminár Mypos

DU - barvokouzlení
 

Zlepšenie slohu, rozvoj slovnej zásoby, vývoj vyjadrovania:

-   Od té doby co sem chodím, jsem se výrazně změnila v češtině, jdou mi lépe slohy.

-   Také jsem se zlepšila ve slohu. Na začátku mi sloh nikdy nešel teď jsem nejlepší ze třídy.

-   Poprvé jsem měla možnost formovat své myšlenky na zadané téma a naučila se spoustu věcí.

-   Tam jsem se mimo jiné naučila pořádně psát na počítači a také se samostatně vyjadřovat a něco stvořit i tam kde na první pohled nic stvořit nešlo :)

-   Další aspekt mé změny je vyjadřování. Dřív jsem ze sebe sotva vykoktal rozumnou odpověď. Ale dnes dokážu mluvit plynule, v souvislých, a hlavně srozumitelných větách. I Když někdy zaváhám.

-   Díky paní Anseiole se dokážu občas dokopat ke psaní povídek, na které by jinak má osoba díky lenosti zanevřela...

-   Zlepšila se mi slovní zásoba

 

 

Strojopis a technické zručnosti:

-   ... jsem se naučila pracovat s počítačovou grafikou

-   Například jsem se naučila psát na počítači

-   Píšu díky tomu na počítači nejrychleji ze třídy..

-   Naučila jsem s psát docela rychle na PC a ne jenom dvěma prsty

-   Ďalšia dôležitá vec je to, že som sa naučila písať s diakritikou

-   Naučila jsem se díky chatu ve Velké síni a úkolům psát rychle na počítači a také rychleji číst.

-   Díky hogwarts jsem poznala, co je to icq a jak si udělat www.

 

Vedomosti, schopnosť hľadať a získavať informácie:

DU - barvokouzlení

-   Snažím se získávat informace z Internetu pro soutěže,více hledám v knihovně

-   ...ale myslím, že se na Hog dá naučit i spousta věcí, které člověk doposud opravdu neznal.

-   Hogwarts se pro mě staly zdrojem docela solidních informací. Tady se člověk může dozvědět vážně velkou spoustu nejrůznějších věcí a hlavně díky neustálému psaní esejů, úvah a podobných záležitostí si vylepší svůj sloh a jazykové vyjadřování - šikovná věcička, mimochodem.

-   Tato stránka mi pomohla s mými znalostmi o vesmíru jak již chodím na astronomii

-   Další věcí, kterou nemůžu vynechat, je moje nynější nová znalost českých měst. Jejš, kolik jsem jich už díky různým srazům procestovala...myslím, že profesorka zeměpisu by ze mě měla radost, kdybych teda ten zemák ještě měla =) A to už vůbec nemluvím o hradech a zámcích.

-   Když zmíním třeba vědomostní soutěže, kde se setkávám s pojmy dobře známými, u nichž jsem však časem pozapomněla přesný význam nebo okolnosti s nimi spojenými, tak právě díky soutěži si je připomenu (a řekněme si to otevřeně, bez motivace, jakou je možnost získání bodů, bych se dobrovolně do osvěžování paměti nepustila ;-)).

-   Tato škola mi přinesla mnoho nových poznatků o věcech které bych se jinde nedozvěděla. Učení je prima dozvídání se mnohých a zajímavých věcí mně vždy bavilo.

-   Keď narazím na akýkoľvek problém (myslím z bežného života mimo Hog), keď niečo neviem, alebo si s niečím neviem rady, stačí, keď vojdem do VS a spýtam sa. Vždy sa nájde niekto, kto mi pomôže nájsť odpoveď (riešenie).

-   V soutezich jsem si rozsirovala jak svou fantazii a tvorivost, tak i vedomosti a procvicovani logiky pri reseni ruznych hlavolamu ci vedomostnich soutezich.

-   Jednou z věcí, kterými mě škola obohatila jsou bezesporu nové poznatky a vědomosti... Ať již z oblasti první pomoci, práce s počítačem nebo znalostí všeobecných. Zároveň tu nonstop procházím jakýmsi tréninkem fantazie :)

-   No rozhodně jsem se přiučila něco celkově. Teď nemluvím jenom o domácích úkolech ale i o soutěžích... Do mozku jsem dostala nové informace, které bezpochyby využiji i v mudlovském světě...

 

Iné schopnosti a zručnosti:

Soutěž – namalujte obraz

-   Možná jsem si i zlepšila správné logické uvažování.

-   Učím se hospodařit...

-   Mým největším nedostatkem bylo vždy hýření penězi. Neuměla jsem tolik šetřit. V tomto mi hogwarts určitě pomohly. Začala jsem si vážit více peněz a nakupovat s rozvahou. Také jsem si je nejprve nějak musela vydělat.

-   Například se mi líbí to, že p.p. Letitia udělala seminář o psaní interpunkce na počítači, zareagovala tak na to, že ji studenti posílají chybně psanou interpunkci v úkolech. Beru to jako flexibilní zareagování na konkrétní situaci a velmi to oceňuji.

-   Na srazech jsem si tak vyzkoušela situace vhodné do života - když přijedete mezi vesměs cizí lidi a máte se s nimi bavit.

 

 

 

 
Soutěž – namalujte obraz

Zodpovednosť:

-   Snažím se odevzdávat včas úkoly, což se v normální škole vždy zrovna nesnažím a více čtu knihy.

-   Naučila jsem se dochvilnosti. Dodávat úkoly do termínu bylo pro mě ze začátku celkem problémové, ale nyní, když už je dodávám do tří dnů po zadání látky, si myslím, že tohle se u mě taky zlepšilo.

-   Naučila jsem se táhnout za jeden provaz.

-   Tady jsem se naučil spolupracovat s jinými lidmi a že dobrá pověst není vše. Naučil jsem se dělat práci pořádně a že odfláknutá stojí za prt.

-   A konečně mi taky přinesla trochu víc zodpovědnosti, protože odevzdávání úkolů a soutěží je časově omezeno, takže je třeba si čas správně rozvrhnout, aby člověk dokázal dostát všem závazkům (je to těžké, ale jednou jsem se dala na boj, tak bojuju ;-)).

-   ... a jen občas se stane, že bych se nestihla ani předem omluvit.

-   Také jsem si více uvědomila hodnotu peněz, protože si je musím sama vydělávat a není jednoduché jich vydělat více aniž bych je všechny utratila.

-   Také se můj život změnil v tom, že musím šetřit každý galoušek, abych vyšla se svými financemi, a to šetření uplatním i v mudlovském světě.

 

 

Sebavedomie, ocenenie:

Soutěž – namalujte obraz

-   Zjistila jsem, že přece jen dokážu splnit požadavky ode mě se očekávající a být originální a psát kvalitní eseje.

-   Od té doby co tu jsem, si mnohem víc věřím. Jsem mnohem sebevědomější. Řekněme, že nepocházím z prostředí, kde je obvyklé vzít brko a pergamen a něco napsat jen tak pro radost. Psát jen tak do šuplíku. Nebo nedej bože, se s někým o svůj výtvor podělit. Teď už jsem co se mých výtvorů týče víc sebevědomá a jsem na ně pyšná :-). I když se samozřejmě snažím být soudná a nedělám ze sebe Karla Čapka. Tolik věcí co jsem napsala a vůbec vytvořila za jediný rok co jsem zde, jsem snad nevytvořila za celý svůj předcházející život. A rozhodně to předtím nikdo tolikrát neocenil jako tady. Je to ohromné povzbuzení pro člověka a jeho duši.

-   Můžu tady být jiná než normálně, ne že bych se přetvařovala, to ne ale některé mé vlastnosti tolik nevyplují na povrch.

 

Vzťahy (na Hogwarts aj v reálnom živote):

 
Záber zo stretnutia v Lipníku nad Bečvou

-   Mám tady spoustu kamarádek a i s těma ze školy, co s něma normálně nejsem v kontaktu si tady můžu povídat.

-   Za tu dobu, co tady jsem, jsem se seznámila se spousty skvělými lidmi. Ráda bych se s nimi setkala na nějaké akci, pokud mi to vyjde.

-   ... také jsem poznal spousty lidí s kterými udržuji nové vztahy.

-   Kamarádů jsem si tady našla vskutku hodně, hodně dobrých kamarádů, kterým můžu snad i věřit. Jsou tady skvělí učitelé se kterými se taky dobře povídá.

-   Taky jsem se tady naučila vycházet s úplně cizími lidmi které jsem když jsem přišla na Bradavice absolutně neznala.

-   Samozřejmě, hlavní věcí jsou noví přátelé. Jenže tady, na rozdíl od běžných jiných chatů a podobných záležitostí, to jsou přátelé, které myslím (doufám) už budu mít na vždy - aspoň tedy těch pár mých nejmilejších. Přece jenom, když s někým mluvíte prakticky každý den a to dobrovolně a ještě k tomu se docela často vidíte, tak to už něco znamená.

-   Cítím se jiná cítím se ...... jako součástí něčeho opravdu velkého jako .....

-   K lepšímu hlavně proto, že jsem si tady našla hodně super kámošů a zjistila jsem, že věk nehraje v komunikaci vůbec žádnou roli...

Záber zo stretnutia v Hodoníne

-   Vím, že když se mi něco stane, tak se na ně můžu obrátit a pokaždé se tady najde někdo, kdo mi pomůže, nebo se alespoň pokusí mi nějak poradit....

-   Můj život je nyní mnohem veselejší, jelikož si mohu o svých zážitcích popovídat s mojí kamarádkou, sl. Brian, která sem taky chodí.

-   Jsem víc přátelská

-   Našla jsem zde hodně spřízněných dušiček a i když je neznám osobně, k čemu se odhodlám asi po Vánocích, jsou tu skvělí lidé a dokážou pomoct, i když vůbec neví, kdo jste. Nehledí se zde na to, jak vypadáte, ale na to, jak se chováte k ostatním. Naučila jsem se zde posuzovat lidi podle dobrých stránek.

-   Dokonce jsem se velmi sblížila s mým bratrem.

-   Přihlásila jsem se na něj ještě s kamarádkami a tím bylo naše přátelství posíleno.

-   Mám to tady moc ráda... nejenom tu školu samu o sobě... ale hlavně ty lidičky, kteří tuto školu obývají...

-   Našel jsem zde i pár těch opravdových přátel, se kterými si rozumíme dodnes, třeba i přestože již naši školu nenavštěvují. Skvělé zážitky jsou především ze srazů, kde je vždy o zábavu postaráno.

-   Nejvíc si ale vážím té spolupráce, jaké jsou schopni studenti i profesoři, protože na tom to vlastně všechno stojí. Na lidech a jejich schopnosti si vzájemně pomáhat a spolupracovat na něčem, co se jich všech týká a co je všechny zajímá a spojuje.

-   Tahle škola má svůj smysl, i kdyby měl být jen ve spojování lidí, kteří ve skutečném životě třeba nehledají ty přátele právě snadno. A nejenom pro ně. :-)

-   Našla jsem společnou řeč s většinou třídy - je nás pět na Hogwarts :-), s novým elánem, který ze mě sálá jsem si k sobě přilákala velkou spoustu lidí. No a nejlepší je, že jsem se teď zúčastnila akce v Lipníku, kde byla spousta lidiček z Hogwarts. Velice mě překvapilo, že všichni byli hrozně milí.

 
Záber zo stretnutia v Lipníku nad Bečvou

-   Hogwarts mi dal super poučení a to je když máme kamaráda který vás považuje taky za kamaráda tak že se nikdy nemáme vzdávat

-   Ale největší změna nastala, když jsem se stala profesorkou. Velmi rychle jsem se musela naučit jednat se studenty takovým způsobem, aby se necítili dotčeně, pokud jim např. neuznám příspěvky do soutěží, nebo nedostanou takovou známku, jako by si představovali. ... prostě třikrát si rozmyslet, co napíšu a jak to napíšu. Zároveň jsem se přesvědčila, že s těmito "dětmi" je potřeba jednat jako s dospělými, protože některých se mohou ostřejší výtka dotknout a pak se to horko těžko napravuje.
A tohle se také promítlo do mého běžného života. Nevím, jak bych to přesně řekla, neumím to moc popsat, ale asi si lidí vážím více, než doposud. Snažím se jim neublížit svým chováním a pochopit jejich jednání dříve, než je ve své mysli třeba za něco odsoudím.

-   Mám to tu ráda, jelikož jsem hoodně zvláštní člověk ve všech směrech, mám občas problémy si s někým rozumět, ale přijde mi, že tady se mají všicy ráádi..

-   Věřím zde jen pár lidem a vím, že ti mě dokáží podržet, když je to třeba. Vůbec nevím, jak bych překonala smutek, který jsem cítila, když umřela moje babička, kdybych nebyla tady. Doma moc přátel nemám, protože mi nejeden z těch, které jsem za ně považovala, ublížil. Tady jsem poznala přátelství, ale ne jen to.

-   Ale čo je ešte dôležitejšie, vždy keď som mala zlú náladu, oni, teda nie oni, to znie divne, VY ste mi pomohli =) Začala som brať všetko viac optimisticky, naučila som sa veľa vecí.

-   Na Hogwarts jsem našla hodně známých a i pár velice dobrých kamarádů. Hlavně jednu kamarádku, nejlepší. Je to človíček, který mi dokáže pokaždé pomoct, rozumí mi a prostě ji mám strašně moc ráda. Je to jeden z těch lidiček, kteří jsou na téhle planetě již skoro "vyhubeni". Díky Hogwarts jsem tuhle dobrou duši našla a jsem nesmírně šťastná. Ještě o to víc, když je to jako moje dvojče, jsme si vážně nesmírně podobné a přitom jsme úplně odjinud a úplně jiné - když samozřejmě nepočítám tu psychickou stránku.

 

Zmysluplné trávenie voľného času:

Tábor tvorivosti v Prahe

-   Pro mě je to taky velká zábava. Když jsem na Bradavicích a píšu do Bradavic úkoly tak se nenudím i když se mi ten úkol psát nechce, navíc aspoň nečinně nebrouzdám po internetu a nesedím pořád na počítači u her ... ponaučení že existuje taky něco jiného než třeba hry The Sims 2 a podobně.

-   Vždy mě bavilo něco tvořit - psát, kreslit. Stranila jsem se lidí, raději si sedla někde do koutka a četla fantasy. Neznala jsem nikoho, s kým bych si o tomto tématu mohla pohovořit. Nikam jsem nechodila, snad jen když jsem se účastnila karetních turnajů v Pokémonu a Pánovi prstenů ... škola, internát, nic jiného. Upadla jsem do odporně nudného stereotypu, kdy jsem už ani na knížky neměla náladu, nic jsem netvořila, jen jsem se nehorázně nudila. No a s příchodem na Hogwarts to zcela pominulo. Opět jsem získala chuť do života, pocit, že když něco dělám, má to smysl. Díky stále novým úkolům můj mozek opět začal fungovat, vymýšlet nové věci.

-   ... ale nejdůležitější je, že můj čas strávený zde nebyl jenom bezúčelným mrháním času, že jsem tu získala spoustu nových vědomostí, zkušeností a hlavně přátel

-   A ak to beriem z inej stránky, nie je lepšie pracovať na esperante, latinčine ako flákať sa po zafajčených mudlbaroch a hrať stolný futbal? Áno, je.

 


 

Rysy osobnosti:

 
Záber zo stretnutia v Újezdě u Brna

-   První, co jsem se naučila už při přijetí na tuto školu bylo překonávání překážek, ze kterých jsem si dříve dělala hlavu.

-   ... přemýšlet a rozhodovat se... rozhodnost a rozvaha, sebe poznání a uvědomování si, kdo vlastně jsem

-   ... odvaha, schopnost překonávat překážky a nevzdávat se, zkoušet co dokážu.

-   Nic není nemožné ani tak hrozné ani tak těžké, jak se na začátku zdá. Jednoduše vše se dá zvládnout.

-   Druhý poznatek je o tom, že nic není zadarmo.

-   ... snaživost, tvořivost a píli

-   Naučila jsem se potřebné vytrvalosti.

-   I trpělivosti, s níž hledám informace a odpovědi na otázky.

-   Stala jsem snaživější a mnohem víc soutěživou

-   Pocit, že konečně někam patřím.

-   Mohu s klidem konstatovat, že mi kouzelnická škola přidala na dobré náladě a radosti, pocitu sounáležitosti s velmi početnou skupinou. ... Je fajn mít kolem sebe lidi, o kterých si troufám tvrdit, že mi rozumí a v jistém ohledu jsou stejní jako já.

-   Naučily mě cenit si práce druhých

-   Tato škola má stejně jako každá další vzdělávací instituce svá jasná pravidla. Po menších počátečních zmatcích a duševních rozkolech, se ze mě pomalu, ale jistě stává člověk, jež se tyto pravidla učí respektovat.

-   Takže aroganci a menší dávku rebelství, se mi pomalu, ale jistě daří odkládat stranou.

-   Mám zodpovědnost nejen za sebe, ale i za svou kolej.

-   S vlastností vycházet s lidmi se nikdo nerodí, ani já ne. Na Hogwarts se tomu pořád učím. I zde je potřeba, stejně jako přizpůsobivost, jež tahle školička ve mně notně posílila.

-   A snad jsem i komunikativnější než dříve. Zlepšila se mi slovní zásoba.

-   V neposlední řadě chuť se učit, chuť poznávat.

-   Větší dávku zvědavosti a touhy si všechno vyzkoušet.

-   Abych to tak shrnula, Hogwarts mě pomáhají zkulturnit a zcivilizovat. Dělají ze mě lepšího člověka, než kterým jsem byla předtím.

-   A co mi vzdaly? No něco, co můžu klidně a ráda postrádat. Nudu, díky tomu, že sem chodím, tak se nenudím, pořád mám něco na práci. Osamělost. V početné společnosti milých lidí nehrozí. Osamělost už opravdu necítím. Připravili mě o notnou dávku lenosti a nechuti cokoliv dělat. Zbavili mě strachu, pochybností. Některých docela špatných vrtochů.

Stretnutie v Újezdě u Brna

-   Vzaly mi pocit zbytečnosti. Ten se vtahoval téměř na jakoukoliv činnost, jež jsem do té doby podnikala. Nespokojenost s čímkoli, co jsem udělala, se z mého života rázem vytratila. Neklid a podrážděnost je pryč. Od doby, kdy přebývám na zdejším místě, sídlí v mé duši klid a vyrovnanost.

-   Tak například už si dokážu věřit a neshazuji se před každou zkouškou, která mě má čekat a jdu s hlavou vztyčenou do boje.

-   Další věc, kterou jsem tu pochytila je hravost. Dříve jsem byla až moc vážná a teď je pro mě vše jedna velká hra.

-   Úplně jsem se změnila. Zatímco v mudlovském světě jsem si válela šunky, tady, tady jsem pracovala, studovala z těžkých bichlí co se dalo a radovala se z ostatními.

-   ... a hlavne som si zvýšila sebavedomie.

-   A práve vďaka Hog som si dokázala, že ak chcem, viem byť aj veľmi dobrá, trpezlivá a pracovitá.

-   skromnost: Pak jsme tu meli nakupovani sk. uniformy a ostatnich potrebnych veci. Bohuzel nam nebylo prideleno moc penez a musela jsem peclive rozpocitat co a za kolik si koupim. Take jsem se musela smirit s tim ze me obleceni neni v nejlepsim stavu. A to me naucilo hospodarit s penezmi a nemuset mit vsechno nejlepsi.

-   Když se podíváte na to štěstí z výhry okolo, nebo když se hraje famfrpál... radostí můžete skákat až nad severní věž. Ale posmívání se kolejím kvůli filmu a knížkám o HP? Nesmysl. Proč odsuzovat Zmijozel... nebo chtít nejvíc do Nebelvíru? Každý je nějaký, každý někam patří. Musíme se naučit spolupracovat a nesoudit lidi podle toho, kde jsou, ale podle toho, jací jsou. A to se mi na této škole nejvíce líbí.

-   Po krátké "rozjezdové" době se mi úplně přeházel žebříček hodnot...

 

 

Rôzne:

-   Přemýšlím víc o životě, píšu básně a povídky - což jsem předtím nepsala. Mám větší fantazii. Jsem uváženější a trpělivější. Neutrácím nadarmo peníze.

-   Než sem šla na hog docela jsem na školu kašlala poznala sem že na školu se, prostě kašlat nedá a začala jsem více pracovat jak v normální škole tak i na hog., začala sem si zapamatovávat víc věcí a více se začala bavit s lidmi a za to sem hog mooc vděčná :)

-   Nerikam ze mi Hogwarts zmenily zivot uplne naruby, spis ho jen obohatily a mozna ho i pootocily

-   Tolik se doma nenudím

-   A hlavně - už se nenudím. Když jsem na internetu automaticky chodím tady, protože tady se dá pořád něco dělat. Ať jsou to soutěže, Silácký ring či Ďáblova jáma, pořád se tady dá něco dělat.

-   Na této stránce se skvěle odreaguji po dlouhém dni a mnoha hodinách ve škole.

-   Získala jsem většího sportovního ducha, dokážu se víc zapojit a nerada prohrávám XD.

-   Naučila jsem se vytrvalosti a soutěživosti v Siláckém ringu. Pár soubojů mám již za sebou a ne vždy vítězných. Nicméně se už tolik nevzdávám a mám větší trpělivost. Nejenom tady, v Siláckém ringu, ale i v normálním životě.

-   ... že mě občas umí uklidnit, zpravit náladu a člověk se má pořád na co těšit.

-   Bradavice mi také vrátily dětství

-   Možná je to souhra náhod a působí na to i mnohé další faktory, ale od doby, co jsem nastoupila na Hog, jsem tak nějak permanentně šťastná (třeba to zase samovolně přejde, ale možná ne...).

-   Hog mi dali zábavu a nový pohled do komunity, která se něčemu věnuje,

-   Mám se domů na co těšit. Někdy je dost práce okolo, ale na Hog si najdu každý den alespoň trochu času. Pořád se tu totiž něco děje a je to možnost, jak si popovídat s novými přáteli co pořád přicházejí.

-   Můžu jen dodat, že mě se život změnil k lepšímu, protože mám o další zálibu víc!!!

-   Samotné předměty bývají mnohdy také přínosem. Mně osobně byla Bílá magie v podání pana ředitele velice přínosná v osobním rozvoji i v životě. Stejně tak i Literární seminář a poezie v podání p.p. Anseioly Jasmis Rawenclav mi nesmírně pomohly v mé další umělecké tvorbě.

 
Príspevok do súťaže – Namalujte obraz

-   Jedním z nich je sebepoznání. ... Od té doby jsem víc soustředěný na problém. Dokážu potlačit svůj chtíč a věnovat se svým povinnostem.

-   Textové pole: Príspevok do súťaže – Namalujte obraz
V několika soutěžích jsem také poznala kousky sebe samy a někdy se i překvapila nad tím, co jsem o sobě netušila nebo, co jsem někdy vymyslela.

-    Prostě Hogwarts všechno vyřeší a je to tak, poznal jsem to na vlastní kůži.

-   Když jsem byla daleko za hranicemi svého domova, jsem se aspoň takhle mohla procvičovat svojí krásnou mateřštinu ;)). Rozhodně jsem se tady seznámila se spoustou lidí z různých koutů ČR, ale i ze Slovenska, btw. Slovenštinu jsem si zamilovala ;)).

-   Předposlední věc, která je vážně jenom pozitivní, je ta, že mi Hogwarts daly zábavu a nové téma pro přemýšlení, když jsem byla v nemocnici i po tom mimo ni, ale sama samotinká, kdy jsem ještě nemohla téměř nic. Dávaly mi takový ten pocit, že mám kamarády a nejsem sama, mám nějaký koníček apod. I když to všechno už není pravda a já jsem naplno zpět v životě a mezi mými přáteli, tak to pouto, vytvořené na začátku, stále trvá.

-   Takže úplně na závěr bych zodpověděla tu podstatnou a hlavní otázku. Změnily mi nějak Hogwarts život? Tak na to je moc jednoduchá odpověď - ano, víc, než jsem si na začátku uměla a mohla vůbec představit. A nutno říct, že jsem za to opravdu vděčná  =)

 

 

Příspěvek do soutěžePříspěvek do soutěžePříspěvek do soutěže